Najlepsza lokata kapitału

Masz wolne środki i zniechęca Cię wysokość odsetek w banku? Fundusze inwestycyjne nie sprawdzają się? Wynajem nieruchomości zbyt kłopotliwy? Jest możliwość zainwestowania kapitału z dwucyfrową stopą zwrotu...

najtańszy magazyn energii

NIE MA NIC BARDZIEJ FRUSTRUJĄCEGO, JAK PRZYGLĄDANIE SIĘ, KIEDY NASZ CIĘŻKO ZAROBIONY KAPITAŁ

TRACI NA WARTOŚCI.

CO ZROBIĆ BY GO W BEZPIECZNY I STABILNY SPOSÓB POMNAŻAĆ?

Zniesienie ceł zaporowych na elementy instalacji fotowoltaicznych i zwiększenie skali ich produkcji na świecie, spowodowały znaczne obniżenie cen. Koszt wytwarzania energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczne stale spada. Z drugiej strony, ceny energii elektrycznej w Europie dynamicznie rosną. Sytuacja taka sprawia, że inwestycja w elektrownię fotowoltaiczną jest jednym z najbardziej rentownych przedsięwzięć.

Przy związaniu się z partnerami posiadającymi w zakresie fotowoltaiki odpowiednie kompetencje, pozwala na osiągnięcie zwrotu z inwestycji w ciągu 8-10 lat. Trwałość instalacji i jej produktywność na poziomie 85% nominalnej produktywności instalacji ocenia się na minimum 25 lat. Oznacza to, że po całkowitej spłacie zainwestowanej kwoty, farma fotowoltaiczna będzie zarabiała przez kolejne lata wymagając jedynie drobnych napraw.

Poziom rentowności inwestycji w farmę fotowoltaiczną, jest w długim okresie czasu uwarunkowany jakością zastosowanych technologii. Już dziś można znaleźć na rynku rozwiązania gwarantujące niezawodność poszczególnych elementów instalacji nawet przez 25 lat. Oznacza to, że ewentualne usterki poszczególnych komponentów, będą usuwane w ramach odpowiedzialności gwarancyjnej producenta. Zastosowanie takich rozwiązań wiąże się co prawda z nieco wyższym kosztem inwestycji na początku, ale już w skali 10-12 lat eksploatacji instalacji, okazuje się być rozwiązaniem bardziej opłacalnym dla inwestora.

 • Sebastian Chmielewski

  Sebastian Chmielewski

  Prezes Zarządu Solar Smart Solutions

   W trakcie mojego ponad 30 letniego doświadczenia w zarządzaniu zespołami handlowymi, zrekrutowałem, wyszkoliłem i prowadziłem ponad 500 osób. Podczas aktywności jako trener biznesu, przez salę szkoleniową przeprowadziłem kilka tysięcy osób, których uczyłem obsługi klienta, sprzedaży i zarządzania.

  Uczę najprostszych rozwiązań, które mają dawać pełnię satysfakcji współpracownikom i Klientom. Projektuję i wdrażam procesy wspomagające funkcjonowanie każdego obszaru w organizacji aby praca była przyjemna i owocna.

 • Kliknij, aby przeczytać więcej

  Ważne jest dla mnie to, że do dziś z wieloma z osób, z którymi pracowałem mam dobry kontakt. Wartością dla mnie jest to, że każda z tych osób do dziś pamięta, co dzięki współpracy ze mną zyskała, czego się nauczyła. Z niektórymi łączą mnie wspomnienia, które kiedyś spiszę jako zbiór opowiadań - bo były to niewiarygodne przygody. Kiedyś jeden z programów wsparcia z UE nazywał się „kapitał ludzki” - z perspektywy mojego doświadczenia zawodowego, to chyba definicja moich sukcesów. Dzięki ludziom których poznałem w życiu, dzięki kooperacji z nimi, rozwijałem swoje kompetencje, realizowałem stawiane cele, zarabiałem pieniądze i dobrze się bawiłem.

  Gdy w 2018 roku dołączyłem do zespołu Solar Smart Solutions, przez krótki czas trudno było mi się odnaleźć, bo trzeba było dopracować model biznesowy, pasujący do aktualnej sytuacji na rynku. Okazało się, że najlepszym kapitałem do rozwijania pozycji biznesowej Spółki są relacje, jakie osoby tworzące firmę, zbudowały z ekspertami OZE. Dzięki nim i dzięki moim kontaktom z innych branż, bardzo szybko znalazłem ścieżkę rozwoju firmy, która pozwoli jej się rozwijać przez długie lata, a grono współpracowników Solar Smart Solutions bardzo szybko się poszerzyło. Wychodzi na to, że chyba „lubię ludzi”, chodź zapewniam, że nigdy ich nie jadałem ;) i chyba daję się tym ludziom polubić. Tak czy inaczej, bez tych wszystkich osób nie doszłoby do naszej współpracy i oczywiście nie poznałbym kolejnych wspaniałych osób.

  Mój apetyt na sukces tej firmy wiąże się oczywiście z kapitałem - kapitałem ludzkim. Dążę nie tylko do maksymalizacji poziomu technologicznego, operacyjnego i finansowego Spółki. Tym co jako doświadczony menedżer i trener biznesu stawiam sobie za najwyższy cel, to stworzenie silnego zespołu. Zespołu silnego pod kątem kompetencji, lojalnego wobec marki jaką tworzymy wspólnie z ARAGO, a przede wszystkim zdolnego do dalszego rozwijania firmy, gdy nadejdzie dzień mojego przejścia na emeryturę.

  Aby powyższy cel osiągnąć kieruję się zasadami płynącymi z mojego doświadczenia w pracy z ludźmi. Zapraszam do współpracy tylko te osoby, które z tymi zasadami się identyfikują, lub chcą spróbować według nich funkcjonować. Zasady te nie są może najbardziej popularne w społeczeństwie, ale rzadko kiedy to co jest popularne bywa najlepsze. Tak samo zasady współpracy jakie proponuję służą naturalnej selekcji - zostają z nami tylko najlepsi. Żal mi jest rozstawać się z tymi, którzy nie dali rady, ale satysfakcja współpracy z tymi co zostają, pozwala mi być konsekwentnym.

Przeczytaj nasze publikacje
 • Najlepsza lokata

  Najlepsza lokata

  kapitału

  Masz wolne środki i zniechęca Cię wysokość odsetek w banku? Jest możliwość zainwestowania kapitału z dwucyfrową stopą zwrotu.

  Przeczytaj artykuł
 • Najtańszy magazyn

  Najtańszy magazyn

  energii

  Chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej w firmie? Wyprodukuj więcej niż zużywasz i przechowaj tę nadwyżkę w sieci.

  Przeczytaj artykuł
 • Jak uchronić firmę przed

  Jak uchronić firmę przed

  wzrostem cen?

  Wzrost cen energii elektrycznej jest nieunikniony. Można skutecznie zabezpieczyć firmę przed utratą rentowności z tego powodu.

  Przeczytaj artykuł
Skontaktuj się z nami