Najtańszy magazyn energii

Chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej w firmie? Wyprodukuj więcej niż zużywasz i przechowaj tę nadwyżkę w sieci elektroenergetycznej.

najtańszy magazyn energii

OD 1 WRZEŚNIA 2019 ROKU OBOWIĄZUJE NOWA USTAWA O OZE, NA MOCY KTÓREJ PRZEDSIĘBIORCY

ZYSKALI STATUS PROSUMENTA.

W PRAKTYCE OZNACZA TO, ŻE MOGĄ ZNACZNIE OBNIŻYĆ KOSZTY FUNKCJONOWANIA SWOICH FIRM PRZEZ CAŁY ROK.

Przedsiębiorca, który zamontuje w swojej firmie instalację fotowoltaiczną o mocy do 50kWp, będzie mógł skorzystać z obowiązującego systemu opustów.

Oznacza to, że w okresach gdy instalacja PV będzie produkowała najwięcej energii, a przedsiębiorstwo zużyje jej na własne potrzeby mniej, nadwyżka zostanie "zmagazynowana" w sieci elektroenergetycznej.

Znaczna część tej nadwyżki, bo aż 70%, zostanie przedsiębiorcy odliczona od rachunków za energię elektryczną w ciągu kolejnych 12 miesięcy. W okresach gdy produkcja własnej energii z instalacji fotowoltaicznej będzie zbyt niska by zaspokoić potrzeby firmy, koszt energii kupowanej z sieci będzie o 70% niższy. Będzie się tak działo aż do wyczerpania "zapasu" energii jaki wygenerowała instalacja.

  • Sebastian Chmielewski

    Sebastian Chmielewski

    Prezes Zarządu Solar Smart Solutions

    Już jako 26 letni kierownik w hurtowni Społem, rozstawiałem po kątach pracowników w wieku 60+ - efekt: wzrost sprzedaży hurtowni o 30% po 3 miesiącach moich „rządów” ale co najważniejsze, nawet po 10 latach gdy spotykałem tych ludzi na ulicy, to z daleka wrzeszczeli z uśmiechem: „cześć kierownik” :) - Tak było jest i ma być zawsze. Nie wszyscy są zadowoleni z zasad jakimi się kieruję w zarządzaniu ludźmi, ale ci którzy taki styl akceptują, zwykle korzystają również z owoców tego co wspólnie wypracowujemy. W trakcie mojego ponad 30 letniego doświadczenia w pracy z ludźmi, zrekrutowałem, wyszkoliłem i prowadziłem ponad 500 osób. Podczas aktywności jako trener biznesu, przez salę szkoleniową przeprowadziłem kilka tysięcy osób.

  • Kliknij, aby przeczytać więcej

    Ważne jest dla mnie to, że do dziś z wieloma z tych osób mam kontakt. Ale jest to istotne nie z pobudek poczucia, że jestem/byłem fajny. Wartością dla mnie jest to, że każda z tych osób do dziś pamięta, co dzięki współpracy ze mną zyskała, czego się nauczyła. Z niektórymi łączą mnie wspomnienia, które kiedyś spiszę jako zbiór opowiadań - bo były to niewiarygodne przygody. Kiedyś jeden z programów wsparcia z UE nazywał się „kapitał ludzki” - z perspektywy mojego doświadczenia zawodowego, to chyba definicja moich sukcesów. Dzięki ludziom których poznałem w życiu, dzięki kooperacji z nimi, rozwijałem swoje kompetencje, realizowałem stawiane cele, zarabiałem pieniądze i dobrze się bawiłem.

    Gdy w 2018 roku dołączyłem do zespołu Solar Smart Solutions, przez krótki czas trudno było mi się odnaleźć, bo trzeba było dopracować model biznesowy do aktualnej sytuacji na rynku. Okazało się, że najlepszym kapitałem do rozwijania pozycji biznesowej Spółki są relacje jakie osoby tworzące firmę zbudowały z ekspertami branży fotowoltaicznej. Dzięki nim i dzięki moim kontaktom z innych projektów, bardzo szybko znalazłem ścieżkę rozwoju firmy, która pozwoli jej się rozwijać przez długie lata, a grono współpracowników Solar Smart Solutions bardzo szybko się poszerzyło. Wychodzi na to, że chyba „lubię ludzi”,chodź zapewniam, że nigdy ich nie jadałem ;) i chyba daję się tym ludziom polubić. Tak czy inaczej, bez tych wszystkich osób nie doszłoby do naszej współpracy z ESOLEO i oczywiście nie poznałbym kolejnych wspaniałych osób.

    Solar Smart Solutions jest prawdopodobnie ostanim projektem jakim zarządzam, bo zamierzam rozwijać spółkę aż do emerytury. Mój apetyt na sukces tej firmy wiąże się oczywiście z kapitałem. Tak, tak, z kapitałem ludzkim. Dążę nie tylko do maksymalizacji poziomu technologicznego, operacyjnego i finansowego Spółki. Tym co jako doświadczony menedżer i trener biznesu stawiam sobie za najwyższy cel, to stworzenie silnego zespołu. Zespołu silnego pod kątem kompetencji, lojalnego wobec marki jaką tworzymy, a przede wszystkim zdolnego do dalszego rozwijania firmy, gdy nadejdzie dzień mojego przejścia na emeryturę.

    Aby powyższy cel osiągnąć kieruję się zasadami płynącymi z mojego doświadczenia w pracy z ludźmi. Zapraszam do współpracy tylko te osoby, które z tymi zasadami się identyfikują, lub chcą spróbować według nich funkcjonować. Zasady te nie są może najbardziej popularne w społeczeństwie, ale rzadko kiedy to co jest popularne bywa najlepsze. Tak samo zasady współpracy jakie proponuję służą naturalnej selekcji - zostają z nami tylko najlepsi. Żal mi jest rozstawać się z tymi, którzy nie dali rady, ale satysfakcja współpracy z tymi co zostają, pozwala mi być konsekwentnym.

Przeczytaj nasze publikacje
  • Najlepsza lokata

    Najlepsza lokata

    kapitału

    Masz wolne środki i zniechęca Cię wysokość odsetek w banku? Jest możliwość zainwestowania kapitału z dwucyfrową stopą zwrotu.

    Przeczytaj artykuł
  • Najtańszy magazyn

    Najtańszy magazyn

    energii

    Chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej w firmie? Wyprodukuj więcej niż zużywasz i przechowaj tę nadwyżkę w sieci.

    Przeczytaj artykuł
  • Jak uchronić firmę przed

    Jak uchronić firmę przed

    wzrostem cen?

    Wzrost cen energii elektrycznej jest nieunikniony. Można skutecznie zabezpieczyć firmę przed utratą rentowności z tego powodu.

    Przeczytaj artykuł
Skontaktuj się z nami