Jak uchronić firmę przed wzrostem cen?

Zapowiadane podwyżki cen prądu w 2020 roku powinny już dziś spędzać sen z oczu każdemu przedsiębiorcy. Jeżeli koszty zużycia energii elektrycznej w Twojej firmie, stanowią znaczący procent kosztów ogółem, to najprawdopodobniej podwyżki "zjedzą" cały Twój zysk!

najtańszy magazyn energii

WZROST CEN ENERGII ELEKTRYCZNEJ JEST NIEUNIKNIONY. MOŻNA JEDNAK SKUTECZNIE ZABEZPIECZYĆ FIRMĘ PRZED UTRATĄ RENTOWNOŚCI Z TEGO POWODU.

JAK UCHRONIĆ FIRMĘ PRZED WZROSTEM CEN PRĄDU?

Zapowiadane podwyżki cen prądu w 2020 roku powinny już dziś spędzać sen z oczu każdemu przedsiębiorcy. Jeżeli koszty zużycia energii elektrycznej w Twojej firmie, stanowią znaczący procent kosztów ogółem, to najprawdopodobniej podwyżki "zjedzą" cały Twój zysk!

Przyszłość energetyki, to całkowita zmiana struktury i metod wytwarzania energii elektrycznej. Czeka nas rewolucja, która doprowadzi do sytuacji, w której energia elektryczna będzie wytwarzana w miejscu gdzie jest zużywana. Wizja ta powoli już się realizuje, a rosnące w zastraszającym tępie ceny prądu, sprawiają, że proces ten dynamicznie przyspiesza.

Dla firm, których znaczącym kosztem jest energia elektryczna, nieuniknionym staje się zaangażowanie w ten proces natychmiast. Podwyżki cen energii elektrycznej o kilkadziesiąt procent mogą wyłożyć finanse niejednej firmy. Sposobem zabezpieczenia rentowności, a nawet podwyższenia jej za kilka lat jest inwestycja we własne źródło zaopatrzenia w energię elektryczną. Jednym z wariantów jest budowa własnej elektrowni fotowoltaicznej.

W zależności od uwarunkowań, instalacja taka może pokrywać znaczącą część a niekiedy nawet całość zapotrzebowania firmy na energię elektryczną. O szczegółach takich rozwiązań napiszemy w innym wpisie. Jako zachętę do podjęcia "energetycznej rękawicy" zostawiamy informację, że przy optymalnym doborze instalacji fotowoltaicznej, jej koszt zwraca się w kilka lat. Trwałość takiej instalacji to minimum 25 lat, a to oznacza, że przez większą część tego okresu, instalacja będzie generowała podwyższoną rentowność każdej produkcji wymagającej znacznego udziału energii elektrycznej.

 • Sebastian Chmielewski

  Sebastian Chmielewski

  Prezes Zarządu Solar Smart Solutions

   W trakcie mojego ponad 30 letniego doświadczenia w zarządzaniu zespołami handlowymi, zrekrutowałem, wyszkoliłem i prowadziłem ponad 500 osób. Podczas aktywności jako trener biznesu, przez salę szkoleniową przeprowadziłem kilka tysięcy osób, których uczyłem obsługi klienta, sprzedaży i zarządzania.

  Uczę najprostszych rozwiązań, które mają dawać pełnię satysfakcji współpracownikom i Klientom. Projektuję i wdrażam procesy wspomagające funkcjonowanie każdego obszaru w organizacji aby praca była przyjemna i owocna.

 • Kliknij, aby przeczytać więcej

  Ważne jest dla mnie to, że do dziś z wieloma z osób, z którymi pracowałem mam dobry kontakt. Wartością dla mnie jest to, że każda z tych osób do dziś pamięta, co dzięki współpracy ze mną zyskała, czego się nauczyła. Z niektórymi łączą mnie wspomnienia, które kiedyś spiszę jako zbiór opowiadań - bo były to niewiarygodne przygody. Kiedyś jeden z programów wsparcia z UE nazywał się „kapitał ludzki” - z perspektywy mojego doświadczenia zawodowego, to chyba definicja moich sukcesów. Dzięki ludziom których poznałem w życiu, dzięki kooperacji z nimi, rozwijałem swoje kompetencje, realizowałem stawiane cele, zarabiałem pieniądze i dobrze się bawiłem.

  Gdy w 2018 roku dołączyłem do zespołu Solar Smart Solutions, przez krótki czas trudno było mi się odnaleźć, bo trzeba było dopracować model biznesowy, pasujący do aktualnej sytuacji na rynku. Okazało się, że najlepszym kapitałem do rozwijania pozycji biznesowej Spółki są relacje, jakie osoby tworzące firmę, zbudowały z ekspertami OZE. Dzięki nim i dzięki moim kontaktom z innych branż, bardzo szybko znalazłem ścieżkę rozwoju firmy, która pozwoli jej się rozwijać przez długie lata, a grono współpracowników Solar Smart Solutions bardzo szybko się poszerzyło. Wychodzi na to, że chyba „lubię ludzi”, chodź zapewniam, że nigdy ich nie jadałem ;) i chyba daję się tym ludziom polubić. Tak czy inaczej, bez tych wszystkich osób nie doszłoby do naszej współpracy i oczywiście nie poznałbym kolejnych wspaniałych osób.

  Mój apetyt na sukces tej firmy wiąże się oczywiście z kapitałem - kapitałem ludzkim. Dążę nie tylko do maksymalizacji poziomu technologicznego, operacyjnego i finansowego Spółki. Tym co jako doświadczony menedżer i trener biznesu stawiam sobie za najwyższy cel, to stworzenie silnego zespołu. Zespołu silnego pod kątem kompetencji, lojalnego wobec marki jaką tworzymy wspólnie z ARAGO, a przede wszystkim zdolnego do dalszego rozwijania firmy, gdy nadejdzie dzień mojego przejścia na emeryturę.

  Aby powyższy cel osiągnąć kieruję się zasadami płynącymi z mojego doświadczenia w pracy z ludźmi. Zapraszam do współpracy tylko te osoby, które z tymi zasadami się identyfikują, lub chcą spróbować według nich funkcjonować. Zasady te nie są może najbardziej popularne w społeczeństwie, ale rzadko kiedy to co jest popularne bywa najlepsze. Tak samo zasady współpracy jakie proponuję służą naturalnej selekcji - zostają z nami tylko najlepsi. Żal mi jest rozstawać się z tymi, którzy nie dali rady, ale satysfakcja współpracy z tymi co zostają, pozwala mi być konsekwentnym.

Przeczytaj nasze publikacje
 • Najlepsza lokata

  Najlepsza lokata

  kapitału

  Masz wolne środki i zniechęca Cię wysokość odsetek w banku? Jest możliwość zainwestowania kapitału z dwucyfrową stopą zwrotu.

  Przeczytaj artykuł
 • Najtańszy magazyn

  Najtańszy magazyn

  energii

  Chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej w firmie? Wyprodukuj więcej niż zużywasz i przechowaj tę nadwyżkę w sieci.

  Przeczytaj artykuł
 • Jak uchronić firmę przed

  Jak uchronić firmę przed

  wzrostem cen?

  Wzrost cen energii elektrycznej jest nieunikniony. Można skutecznie zabezpieczyć firmę przed utratą rentowności z tego powodu.

  Przeczytaj artykuł
Skontaktuj się z nami